Звіти по запобіганню корупції

Звіти про антикорупційну діяльність

 • 2017 рік
 • Перше півріччя 2018 року 
 • Інформація про скоєння корупційних вчинків працівниками поліції Херсонщини в 4 кварталі 2018 року

  У четвертому кварталі 2018 року було задокументовано один факт отримання неправомірної вигоди працівником ГУНП області. 8 жовтня 2018 року до ГУНП в Херсонській області надійшла інформація про те, що цього ж дня о 14.40 годині працівниками Херсонського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України спільно із прокуратурою Херсонської області у рамках кримінального провадження, розпочатого за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, задокументовано факт отримання заступником начальника Каланчацького відділення поліції незаконної грошової винагороди у розмірі 1 500 гривень за непритягнення жителя району до адміністративної відповідальності за скоєння дорожньо-транспортної пригоди.

  Також, 25 жовтня 2018 року працівниками Херсонського управління ДВБ Національної поліції України був складений протокол про адміністративне корупційне правопорушення, вчинене працівником ГУНП в Херсонській області. Як стало відомо старший інспектор придбав у власність легковий автомобіль та в порушення ч. 2 ст. 52 Закону України  «Про запобігання корупції» не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст.172-6 КУпАП – несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

  За матеріалами управління кадрового забезпечення ГУНП в Херсонській області

 • 2019 рік

  ІНФОРМАЦІЯ

  Про результати проведення профілактичної роботи зі співробітниками ГУНП в Херсонській області з попередження скоєння ними корупційних діянь та інших правопорушень

  У першому півріччі 2019 року працівниками Херсонського управління ДВБ Національної поліції України складено п’ять протоколів про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією відносно чотирьох працівників ГУНП:

  - 16.01.2019 до УКЗ ГУНП в Херсонській області надійшла інформація про те, що цього ж дня Херсонським управлінням ДВБ Національної поліції України складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, вчинене працівником Горностаївського відділення поліції Каховського ВП ГУНП, який будучи суб’єктом декларування, придбав у власність рухоме майно (легковий автомобіль) вартістю, що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2018, та в порушення ч. 2 ст. 52 Закону України  «Про запобігання корупції» не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП – несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

  - 24.01.2019 до УКЗ ГУНП в Херсонській області надійшла інформація про те, що цього ж дня Херсонським управлінням ДВБ Національної поліції України складено протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, вчинене інспектором роти поліції особливого призначення ГУНП, який будучи суб’єктом декларування, придбав у власність рухоме майно (легковий автомобіль) вартістю, що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2018, та в порушення ч. 2 ст. 52 Закону України  «Про запобігання корупції» несвоєчасно повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст.172-6 КУпАП – несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

  - 13.02.2019 до УКЗ ГУНП в Херсонській області надійшла інформація про те, що цього ж дня Херсонським управлінням ДВБ Національної поліції України складено протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, вчинене працівником Олешківського відділення поліції Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області, яка будучи суб’єктом декларування, придбала у власність рухоме майно (легковий автомобіль) вартістю, що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2018, та в порушення ч. 2 ст. 52 Закону України  «Про запобігання корупції» несвоєчасно повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані, чим вчинила правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

  - 02.04.2019 до УКЗ ГУНП в Херсонській області надійшла інформація про те, що цього ж дня Херсонським управлінням ДВБ Національної поліції України складені два протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, вчинені працівником Херсонського відділу поліції ГУНП в Херсонській області, який без поважних причин несвоєчасно повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані у зв’язку з отриманням доходу від продажу рухомого майна – легкового автомобіля та придбанням земельної ділянки.

  У третьому кварталі 2019 року працівниками УСБУ в Херсонській області спільно з працівниками ЦА ДБР, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України, в рамках кримінального провадження розпочатого 07.05.2019 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, задокументовано факт вимагання й отримання старшим оперуповноваженим відділення поліції в порту «Херсон» Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області лейтенантом поліції К. незаконної грошової винагороди у розмірі 1 500 (одна тисяча п’ятсот) доларів США від гр. «А» за невжиття заходів правового реагування за незаконний вилов живих водних ресурсів в акваторіях Херсонської області

  У четвертому кварталі 2019 року працівниками слідчого управління ТУ ДБР у м. Мелітополі 23.10.2019, згідно ухвали слідчого судді Мелітопольського  міськрайонного суду Запорізької області в рамках кримінального провадження від 24.09.2019 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України розпочато обшук у приміщенні адміністративної будівлі Голопристанського відділення поліції у службовому кабінеті старшого слідчого капітана поліції Б., за заявою гр. «С» щодо вимагання капітаном поліції Б. неправомірної вигоди за прийняття процесуального рішення в інтересах останнього. 24.10.2019 слідчим Першого слідчого відділу Територіального управління ДБР у м. Мелітополі капітану поліції  Б. повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України. Цього ж дня Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області у відношенні капітана поліції Б. обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

  Профілактичні заходи, які заплановані для попередження корупційних проявів серед працівників ГУНП:

  1) Проведення моніторингу нормативно-правової бази, що регулює діяльність органів та підрозділів поліції, унесення змін і доповнень, спрямованих на її вдосконалення й усунення існуючих недоліків, що породжують умови вчинення правопорушень.

  2) Забезпечення постійного контролю за службовою діяльність персоналу, створення належних умов праці та соціального забезпечення.

  3) Проведення службових розслідувань за фактами допущення працівниками поліції порушень дисципліни та законності, скоєння злочинних, корупційних та інших протиправних дій, контролю за об'єктивністю збору, розгляду зазначених матеріалів та інформування працівників ГУНП про наслідки перевірок. 

  4) Проведення моніторингу морально-психологічного стану в ГУНП в Херсонській області, визначення кола осіб, схильних до скоєння правопорушень.

  5) Проведення цільових  та інших заходів в органах і підрозділах ГУНП області.

  6) Підвищення професійної підготовки особового складу, використання у виховній роботі матеріалів про розгляд фактів правопорушень, допущених працівниками, їх негативні наслідки та детальне опрацювання цих прикладів у системі службової підготовки.

  7) Оголошення вироків чи рішень судів щодо притягнення працівників поліції до кримінальної або адміністративної відповідальності.

  8) Підготовка оглядів про стан дисципліни, законності та інших подій, пов’язаних з особовим складом Національної поліції України та ГУНП в Херсонській області для ознайомлення та проведення профілактичної роботи з особовим складом щодо недопущення аналогічних порушень законності у повсякденній діяльності.

  9) Висвітлення в ЗМІ фактів вчинення працівниками поліції корупційних діянь.

                                                                                                                   УКЗ ГУНП

   

   

 • За 9 місяців 2020 року

  Про результати проведення профілактичної роботи зі співробітниками ГУНП в Херсонській області з попередження скоєння ними корупційних діянь та інших правопорушень

  У першому півріччі 2020 року  надійшла інформація про те, що 20.02.2020 о 09.45 годині у домоволодінні в смт. Велика Лепетиха, Херсонської області, в рамках кримінального провадження розпочатого за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України, працівниками Херсонського управління ДВБ НП України спільно з працівниками територіального управління ДБР у м. Мелітополі, задокументовано факт отримання неправомірної вигоди начальником сектора кримінальної поліції Великолепетиського відділення поліції у розмірі 20000 (двадцять тисяч) гривень від гр. «Р», що є частиною від раніше заявленої суми у розмірі 2500 (дві тисячі п’ятсот) доларів США. Вказані грошові кошти гр. «Р» надав старшому лейтенанту поліції. за непритягнення його до кримінальної відповідальності за вчинення крадіжки та реалізацію викраденого.

  Старшого лейтенанта поліції Ж. було затримано в порядку ст. 208 КПК України, а 21.02.2020 слідчим Першого слідчого відділу Територіального управління ДБР у м. Мелітополі – старшому лейтенанту поліції. повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.

  Цього ж дня Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області у відношенні старшого лейтенанта поліції. обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

  За грубе порушення службової дисципліни старший лейтенант поліції Ж. був звільнений зі служби.

  У третьому кварталі 2020 року представниками Національного агентства з питань запобігання корупції за матеріалами Херсонського управління ДВБ НПУ був складений протокол за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відносно слідчого СВ Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області старшого лейтенанта поліції М. Як з’ясувалось, він, будучи суб’єктом декларування, 20.10.2018 набув права власності на рухоме майно (легковий автомобіль марки «Шкода»), вартістю 168141 гривень, що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (88100 грн.), встановлених для працездатних осіб на 01.01.2018. Однак, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані зазначеним працівником поліції подано не було.

  Наказом ГУНП від 02.09.2020 о/с старший лейтенант поліції   М. був звільнений з поліції за власним бажанням.

  Профілактичні заходи:

  1) Проведення моніторингу нормативно-правової бази, що регулює діяльність органів та підрозділів поліції, унесення змін і доповнень, спрямованих на її вдосконалення й усунення існуючих недоліків, що породжують умови вчинення правопорушень.

  2) Забезпечення постійного контролю за службовою діяльність персоналу, створення належних умов праці та соціального забезпечення.

  3) Проведення службових розслідувань за фактами допущення працівниками поліції порушень дисципліни та законності, скоєння злочинних, корупційних та інших протиправних дій, контролю за об'єктивністю збору, розгляду зазначених матеріалів та інформування працівників ГУНП про наслідки перевірок. 

  4) Проведення моніторингу морально-психологічного стану в ГУНП в Херсонській області, визначення кола осіб, схильних до скоєння правопорушень.

  5) Підвищення професійної підготовки особового складу, використання у виховній роботі матеріалів про розгляд фактів правопорушень, допущених працівниками, їх негативні наслідки та детальне опрацювання цих прикладів у системі службової підготовки.

  6) Оголошення вироків чи рішень судів щодо притягнення працівників поліції до кримінальної або адміністративної  відповідальності.

  7) Підготовка оглядів про стан дисципліни, законності та інших подій, пов’язаних з особовим складом Національної поліції України та ГУНП в Херсонській області для ознайомлення та проведення профілактичної роботи з особовим складом щодо недопущення аналогічних порушень законності у повсякденній діяльності.

  8) Висвітлення в ЗМІ фактів вчинення працівниками поліції корупційних діянь.

                                                                   ВІОС УКЗ ГУНП в Херсонській області

   

   

 • Інформація про скоєння корупційних вчинків працівниками поліції Херсонщини в 4 кварталі 2020 року

  У четвертому кварталі 2020 року до ГУНП в Херсонській області надійшла інформація про те, що 19.10.2020 під час проведення моніторингу соціальних мереж, загальнодержавних та регіональних засобів масової інформації на сайті НАЗК ВІД 19.10.2020 виявлено публікацію, що за ознаками порушення вимог стосовно обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності складено та направлено до суду протокол відносно слідчого Херсонського відділу поліції. Наказом ГУНП від 02.09.2020 слідчий був звільнений з поліції за власним бажанням.

  28.10.2020 в рамках кримінального провадження розпочатого 21.10.2020 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, працівниками відділу БКОЗ ГУ СБУ в АР Крим, ТУ ДБР розташованого у м. Мелітополі, Херсонської обласної прокуратури за участі працівників ВІОС УКЗ ГУНП в Херсонській області задокументовано факт отримання неправомірної вигоди інспектором з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи сектора превенції Чаплинського відділення поліції у розмірі 12 000 гривень від гр. «К».  Вказані грошові кошти гр. «К» надав капітану поліції за допомогу в оформленні дозволу на травматичну зброю.

  05.11.2020 в рамках кримінального провадження розпочатого 30.10.2020 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, працівниками відділу БКОЗ УСБУ в Херсонській області, ТУ ДБР розташованого у м. Мелітополь, Херсонської обласної прокуратури за сприянням керівництва ГУНП в Херсонській області, задокументовано факт отримання неправомірної вигоди слідчим Херсонського відділу поліції у розмірі 3000 доларів США від гр. «Б».  Вказані грошові кошти гр. «Б» надав лейтенанту поліції за невчинення ним в інтересах заявника дій з використанням наданих йому повноважень.

  Профілактичні заходи:

  1) Проведення моніторингу нормативно-правової бази, що регулює діяльність органів та підрозділів поліції, унесення змін і доповнень, спрямованих на її вдосконалення й усунення існуючих недоліків, що породжують умови вчинення правопорушень.

  2) Забезпечення постійного контролю за службовою діяльність
  персоналу, створення належних умов праці та соціального забезпечення.

  3) Проведення службових розслідувань за фактами допущення
  працівниками поліції порушень дисципліни та законності, скоєння злочинних,
  корупційних та інших протиправних дій, контролю за об'єктивністю збору,
  розгляду зазначених матеріалів та інформування працівників ГУНП про наслідки
  перевірок. 

  4) Проведення моніторингу морально-психологічного стану в ГУНП в Херсонській області, визначення кола осіб, схильних до скоєння правопорушень.

  5) Підвищення професійної підготовки особового складу, використання у виховній роботі матеріалів про розгляд фактів правопорушень, допущених працівниками, їх негативні наслідки та детальне опрацювання цих прикладів у системі службової підготовки.

  6) Оголошення вироків чи рішень судів щодо притягнення працівників поліції до кримінальної або адміністративної  відповідальності.

  7) Підготовка оглядів про стан дисципліни, законності та інших подій, пов’язаних з особовим складом Національної поліції України та ГУНП в Херсонській області для ознайомлення та проведення профілактичної роботи з особовим складом щодо недопущення аналогічних порушень законності у повсякденній діяльності.

  8) Висвітлення в ЗМІ фактів вчинення працівниками поліції корупційних діянь.

                                                                   ВІОС УКЗ ГУНП в Херсонській області

   

   

 • Інформація про скоєння корупційних вчинків працівниками поліції Херсонщини за перше півріччя 2021 року

  У другому кварталі 2021 року до ГУНП в Херсонській області надійшла інформація про те, що 21.05.2021 в рамках кримінального провадження розпочатого 18.05.2021 задокументовано факт отримання неправомірної вигоди за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, працівниками УСБУ в Херсонській області спільно з працівниками ТУ ДБР розташованого у м. Мелітополі та військовою прокуратурою Південного гарнізону задокументовано факт отримання неправомірної вигоди поліцейським сектору реагування патрульної поліції Каховського РВП ГУНП в Херсонській області сержантом поліції «Ш» у розмірі 14 тисяч гривень від гр. «Д», за непритягнення його до адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАП. Грошові кошти отримав від посередника-військовослужбовця ВСП, якого також затримано на місці події. 22.05.2021 сержанту поліції «Ш» оголошено про підозру. 24.05.2021 судом обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

  Профілактичні заходи:

  1) Проведення моніторингу нормативно-правової бази, що регулює діяльність органів та підрозділів поліції, унесення змін і доповнень, спрямованих на її вдосконалення й усунення існуючих недоліків, що породжують умови вчинення правопорушень. 

  2) Забезпечення постійного контролю за службовою діяльність
  персоналу, створення належних умов праці та соціального забезпечення.     

  3) Проведення службових розслідувань за фактами допущення
  працівниками поліції порушень дисципліни та законності, скоєння злочинних,
  корупційних та інших протиправних дій, контролю за об'єктивністю збору,
  розгляду зазначених матеріалів та інформування працівників ГУНП про наслідки
  перевірок. 

  4) Проведення моніторингу морально-психологічного стану в ГУНП в Херсонській області, визначення кола осіб, схильних до скоєння правопорушень.

  5) Підвищення професійної підготовки особового складу, використання у виховній роботі матеріалів про розгляд фактів правопорушень, допущених працівниками, їх негативні наслідки та детальне опрацювання цих прикладів у системі службової підготовки.

  6) Оголошення вироків чи рішень судів щодо притягнення працівників поліції до кримінальної або адміністративної  відповідальності.

  7) Підготовка оглядів про стан дисципліни, законності та інших подій, пов’язаних з особовим складом Національної поліції України та ГУНП в Херсонській області для ознайомлення та проведення профілактичної роботи з особовим складом щодо недопущення аналогічних порушень законності у повсякденній діяльності.

  8) Висвітлення в ЗМІ фактів вчинення працівниками поліції корупційних діянь.

                                                                    ВІОС УКЗ ГУНП в Херсонській області