Річні звіти

 • 2017 рік

  За 2017 рік органами та підрозділами поліції області до Єдиного обліку зареєстровано 194327 заяв та повідомлень громадян про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. Слідчими підрозділами області до ЄРДР зареєстровано 45092 кримінальних провадження. За 8625 кримінальним правопорушенням особам повідомлено про підозру у вчиненні злочину.

  Викрито 3261 особу, які вчинили кримінальні правопорушення, у тому числі 352 жінки та 79 неповнолітніх. Крім того, 230 осіб вчинили кримінальне правопорушення у стані алкогольного сп’яніння, 1013 осіб раніше вже вчиняли злочини.

  З початку року працівники поліції зареєстрували 8728 крадіжок (288 з квартир), 280 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами. 461 пограбування, 94 розбійні напади, 1084 шахрайства, 58 умисних вбивств, 82 факти нанесення тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі 24 – зі смертельними наслідками. До суду направлено 7434 кримінальних провадження.

  Протидія торгівлі людьми або іншим незаконним угодам щодо передачі людини

  За злочинами, пов'язаними із торгівлею людьми або іншими незаконними угодами щодо передачі людини у провадженні слідчих підрозділів поліції області загалом перебуває 9 кримінальних проваджень, за якими триває досудове розслідування. За 2 кримінальними правопорушеннями особам повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід тримання під вартою.

  Протидія незаконному обігу зброї

  Працівниками поліції задокументовано 298 фактів незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами.

  Із незаконного обігу вилучено 8 гранатометів, 5 автоматів, 10 гвинтівок, 16 обрізів мисливських рушниць, 31 одиниця саморобної зброї, 66 пістолетів/револьверів, 11060 шт. набоїв, 84 гранати, 5 вибухових пристроїв, 2950 гр. вибухівки та 15 інших боєприпасів. За 256 кримінальними провадженнями, пов'язаними із незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами, особам повідомлено про підозру.

  Протидія організованій злочинності та корупції

  Упродовж 12 місяців 2017 року закінчено розслідування та направлено до суду кримінальні провадження відносно чотирьох організованих злочинних груп загально-кримінальної спрямованості. До складу груп входило 12 осіб. Відносно них застосовані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту.

  Викритими організованими групами вчинено 55 кримінальних правопорушень (розбої, грабежі та крадіжки).

  У сфері протидії корупції кримінально-правовими засобами органами та підрозділами поліції області виявлено 111 кримінальних корупційних правопорушень, з яких 84 – категорії тяжких та особливо тяжких.

  Кримінальні корупційні правопорушення вчинено у сферах паливно-енергетичного комплексу (18), 3 в агропромисловому комплексі, 28 бюджетній системі, по 1 – в сфері охорони здоров'я, банківській сфері, освіти та земельних відносин. 84 злочини пов'язані із привласненням, розтратою майна або заволодінням ним шляхом зловживання службовим становищем, 12 – з одержанням неправомірної вигоди.

  Установлена сума матеріальних збитків, заподіяних кримінальними корупційними правопорушеннями, складає понад 4978,5 тис. гривень. Відшкодовано збитків на суму понад 1 мільйон грн.

  У сфері протидії адміністративній корупції складено та направлено до суду 173 протоколи про вчинення адміністративного корупційного правопорушення. До відповідальності з накладенням штрафу судом вже притягнуто 78 осіб.

  За вчиненими адміністративними корупційними правопорушеннями накладено штраф на суму 133 тис. грн.

  Протидія наркозлочинності

  Відкрито 948 кримінальних проваджень по лінії незаконного обігу наркотичних засобів. 219 з них відкрито за ст.307 Кримінального кодексу України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів».

  За 670 кримінальними провадженнями особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків.

  Задокументовано 27 кримінальних правопорушень, пов’язаних з утриманням наркопритонів відповідно до ст. 317 Кримінального кодексу України.

  Упродовж 2017 року з незаконного обігу вилучено понад 116,1 кг наркотичних та психотропних засобів, у тому числі марихуану, макову соломку, опій та психотропні речовини.

  Стан публічного порядку та безпеки

  Одним з ключових завдань органів та підрозділів поліції області є активна протидія порушенням правил поведінки у публічних місцях, недопущення нехтування або цілеспрямованого порушення публічної безпеки.

  За 2017 рік поліцією області зареєстровано 141 кримінальне правопорушення, що вчинені у публічних місцях. З них кожне друге скоєне в умовах вулиці. 45 правопорушень відноситься до категорії тяжких та особливо тяжких.

  Відділ комунікації поліції за матеріалами УОАЗОР ГУНП в Херсонській області

 • 2016 рік

   

  У продовж 2016 року органами та підрозділами поліції області до Єдиного обліку зареєстровано понад 184 тисячі заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

  До Єдиного реєстру досудових розслідувань зареєстровано 15895 кримінальних правопорушень, у т.ч. 6152 тяжких та особливо тяжких.

  Зареєстровано 467 кримінальних правопорушень, учинених у громадських місцях, з яких 271 скоєно на вулицях, парках і скверах.

  Викрито 3275 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення. Крім того, 293 особами кримінальне правопорушення вчинено у стані алкогольного сп’яніння, 995 осіб раніше вже вчиняли злочини. Від злочинних проявів потерпіло 11684 громадянина.

  Протидія незаконному поводженню зі зброєю

  Задокументовано 182 факти незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Із незаконного обігу вилучено один гранатомет, 2 кулемети, 4 автомати, 2 гвинтівки, 8 обрізів, 18 одиниць саморобної зброї, 37 пістолетів/револьверів, 7892 набої, 69 гранат, близько 22 кг вибухівки, 119 одиниць інших боєприпасів.

  Протидія наркозлочинності

  Відкрито 679 кримінальних проваджень по лінії незаконного обігу наркотичних засобів. За ст. 307 Кримінального кодексу України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів» відкрито 75 кримінальних проваджень. Задокументовано 11 кримінальних правопорушень, пов’язаних з утриманням наркопритонів. Із незаконного обігу вилучено понад 80 кг наркотичних засобів, у тому числі марихуану, макову соломку, опій, метадон, амфетамін та МДМА (екстазі).

  Протидія організованій злочинності та корупції

  Закінчено розслідування та направлено до суду кримінальне провадження відносно двох організованих груп, обидві з яких мали міжрегіональні зв'язки та одна була сформована на етнічній основі. Злочинну діяльність вказаних організованих груп виявлено та припинено працівниками карного розшуку. Викритими організованими групами вчинено 13 кримінальних правопорушень, всі з яких – категорії тяжких та особливо тяжких, пов'язаних із розбійними нападами та крадіжками.

  У сфері протидії корупції кримінально-правовими засобами органами та підрозділами поліції області виявлено 46 кримінальних правопорушень. Кримінальні корупційні правопорушення учинено у сферах освіти, бюджетній, агропромисловому комплексі, сфері охорони здоров'я та земельних відносин.

  Сума матеріальних збитків, заподіяних кримінальними корупційними правопорушеннями, складає майже 1,2 мільйона гривень. Накладено арешт на майно на загальну суму понад 1,4 мільйони гривень.

  Відділ комунікації поліції Херсонської області

   

 • 2018 рік

  За 2018 рік органами та підрозділами поліції області до Єдиного обліку зареєстровано 198284 заяви та повідомлення громадян про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. Слідчими підрозділами області до ЄРДР зареєстровано 47675 кримінальних проваджень.

  Викрито 3220 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, у тому числі 393 жінки та 65 неповнолітніх. Крім того, 179 осіб вчинили кримінальне правопорушення у стані алкогольного сп’яніння, 913 осіб раніше вже вчиняли злочини.

  З початку року працівники поліції зареєстрували 8645 крадіжок, 202 факти незаконного заволодіння транспортними засобами. 344 пограбування, 80 розбійних нападів, 60 умисних вбивств, 52 факти нанесення тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі 19 – зі смертельними наслідками. До суду направлено 7503 кримінальних провадження.

  Протидія торгівлі людьми або іншим незаконним угодам щодо передачі людини

  За злочинами, пов'язаними із торгівлею людьми або іншими незаконними угодами щодо передачі людини у провадженні слідчих підрозділів поліції області загалом виявлено 4 кримінальні провадження. За 2 кримінальними правопорушеннями особам повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід тримання під вартою.

  За 2018 рік співробітники ВБЗПТЛ задокументували 6 кримінальних правопорушень, пов’язаних зі створенням або утриманням місць розпусти.

  Протидія незаконному обігу зброї

  Працівниками поліції задокументовано 298 фактів незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами.

  Із незаконного обігу вилучено 8 гранатометів, 11 автоматів, 3 гвинтівки, 26 обрізів мисливських рушниць, 30 одиниць саморобної зброї, 71 пістолетів/револьверів, 14293 шт. набоїв, 178 гранат, 2 вибухові пристрої та 37 інших боєприпасів.

  За 244 кримінальними провадженнями, пов'язаними із незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами, особам повідомлено про підозру.

  Протидія організованій злочинності та корупції

  Упродовж 12 місяців 2018 року закінчено розслідування та направлено до суду кримінальні провадження відносно 6 організованих злочинних груп загально-кримінальної спрямованості. До складу груп входило 17 осіб. Відносно них застосовані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту.

  Викритими організованими групами вчинено 40 кримінальних правопорушень (розбої, грабежі та крадіжки).

  У сфері протидії корупції кримінально-правовими засобами органами та підрозділами поліції області виявлено 89 кримінальних корупційних правопорушень, з яких 60 – категорії тяжких та особливо тяжких.

  Кримінальні корупційні правопорушення за 63 фактами привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, 11 – за фактами одержання неправомірної вигоди, 4 – зловживання владою або службовим становищем, 4 – зловживання впливом та 7 – інші корупційні правопорушення.

  Установлена сума матеріальних збитків, заподіяних кримінальними корупційними правопорушеннями, складає 5376,098 тис. гривень. Відшкодовано збитків на суму 3018,485 тис..

  У сфері протидії адміністративній корупції складено та направлено до суду 311 протоколів про вчинення адміністративного корупційного правопорушення. До відповідальності з накладенням штрафу судом вже притягнуто 282 особи.

  За вчиненими адміністративними корупційними правопорушеннями накладено штраф на суму 168, 402 тис. грн.

  Протидія наркозлочинності

  Відкрито 808 кримінальних проваджень по лінії незаконного обігу наркотичних засобів. 239 з них відкрито за ст.307 Кримінального кодексу України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів».

  Також перекрито 5 міжнародних каналів постачання наркотиків з Китаю. Задокументовано 18 кримінальних правопорушень, пов’язаних з утриманням наркопритонів відповідно до ст. 317 Кримінального кодексу України.

  Упродовж 2018 року з незаконного обігу вилучено понад 427,022 кг наркотичних та психотропних засобів, у тому числі марихуану, макову соломку, опій та психотропні речовини.

  Стан публічного порядку та безпеки

  Одним з ключових завдань органів та підрозділів поліції області є активна протидія порушенням правил поведінки у публічних місцях, недопущення нехтування або цілеспрямованого порушення публічної безпеки.

  За 2018 рік поліцією області зареєстровано 632 кримінальних  правопорушень, що вчинені у публічних місцях. З них кожне друге скоєне в умовах вулиці. 149 правопорушень відноситься до категорії тяжких та особливо тяжких.

  Відділ комунікації поліції за матеріалами УОАЗОР ГУНП в Херсонській області