На Херсонщині ювенальний поліцейський пояснив підліткам, як не потрапити в пастку вербувальників у соціальних мережах
Для учнів 5-9 класів із Великоолександрівської громади працівник ювенальної превенції провів заняття, присвячене питанням безпеки дітей в інформаційному просторі. Під час зустрічі інспектор розповів школярам про те, як зловмисники можуть використовувати соціальні мережі та месенджери для вербування підлітків, маніпулювати ними через обіцянки легкого заробітку чи виконання «простих завдань», а також чому важливо не довіряти незнайомцям в онлайн-просторі.
Правоохоронець пояснив дітям, які загрози можуть приховуватися за звичайним листуванням у соцмережах та чим небезпечне спілкування з підозрілими користувачами. Учням наголосили, що будь-які пропозиції, пов’язані з передачею інформації, фотографуванням об’єктів, пересиланням невідомих предметів або виконанням сумнівних прохань, можуть мати серйозні наслідки та становити небезпеку.
Окрему увагу приділили правилам безпечної поведінки в інтернеті. Ювенальний поліцейський нагадав дітям про необхідність захищати свої особисті дані, не переходити за невідомими посиланнями, не надсилати стороннім фото документів, адреси проживання чи інформацію про рідних. Також він пояснив школярам, як діяти у випадку отримання підозрілих повідомлень або небезпечних пропозицій.
Під час заняття учні ставили запитання правоохоронцю та обговорювали ситуації, які можуть виникнути під час користування соціальними мережами. Наприкінці зустрічі працівник ювенальної превенції закликав дітей бути уважними, відповідально ставитися до спілкування в інтернеті та у разі будь-яких підозрілих контактів одразу повідомляти батькам, вчителям або в поліцію.
Відділ комунікації поліції Херсонської області