Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

Незаконно затримав та катував мирних горностаївців: слідчі поліції Херсонщини зібрали беззаперечні докази та поплічник ворога отримав чергове покарання

Опубліковано 22 липня 2026 року о 14:47

Минулого року поліцейські встановили особу поплічника ворога, який на лівобережжі окупованої Херсонщини в Горностаївці разом із військовими країни-агресора затримав цивільне подружжя.  Зловмисник особисто проводив допит і катував полонених. Як з’ясувалося, фігурантом є житель Запорізької області. Поліцейські зібрали достатньо доказів для обвинувачення фігуранта. Нині розгляд обвинувального акту в суді завершений та зловмисник заочно засуджений до 10 років ув’язнення.

У квітні 2022 року війська рф захопили адміністративну будівлю територіального підрозділу Національної поліції України в Горностаївці. Приміщення ворог облаштував для утримання й катування місцевого населення. Проведеними оперативно-розшуковими заходами працівники Управління карного розшуку главку поліції Херсонщини ідентифікували одного з причетних до вчинення воєнних злочинів фігуранта.

Ним виявився житель Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області, якого окупанти призначили «начальником карного розшуку» «отдєла міністєрства внутренніх дєл россійской фєдєрациі «горностаєвскій». Як встановили поліцейські, у червні 2023 року він разом із військовими рф увірвався до помешкання мирного подружжя. Чоловіка та дружину відразу почали допитувати. З них окупанти намагалися вибити інформацію про співпрацю з Силами оборони України.

Не отримавши бажаних відповідей, вороги обох затримали та доставили до створеної катівні. Там допити й фізичні знущання продовжилися. За кілька годин без жодних пояснень чи документів про правомірність затримання чоловіка з дружиною відпустили.

Слідчі кваліфікували дії фігуранта за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 «Воєнні злочини» Кримінального кодексу України. Тобто – жорстоке поводження з цивільним населенням та інші порушення законів та звичаїв війни, вчинені за попередньою змовою групою осіб.

Як розповів начальник відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, слідчого управління поліції Херсонщини Ігор Дем’янюк, проведеними за процесуального керівництва обласної прокуратури слідчо-розшуковими заходами щодо фігуранта зібрали достатньо доказів для обвинувачення. Наразі розгляд обвинувального акту в суді завершений. Зловмисник визнаний винним і заочно засуджений до 10 років позбавлення волі.

Зазначимо, що в жовтні 2023 року його вже заочно засудили до 13 років ув’язнення.

Відділ комунікації поліції Херсонської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux