Онлайн-знайомство обернулося втратою для Херсонки 21 тисячі доларів США

Новини

В поліцію звернулася 67-річна жителька Херсона. Вона розповіла, що кілька місяців тому познайомилася у соцмережі з іноземцем, він втерся до неї в довіру і пообіцяв переїхати в Херсон на постійне місце проживання.

Деталі його переїзду вони обговорювали у месенджері і чоловік сказав, що надішле жінці поштою кілька тисяч доларів США. За ці гроші вона мала зняти йому тимчасове житло. У призначений час жінка прийшла у поштове відділення, але грошей їй ніхто не надіслав. Вона одразу написала чоловіку, який пояснив, що гроші нібито конфіскували на митниці і він розбирається з цим.

Натомість, іноземець попросив заявницю терміново позичити йому гроші, які він обіцяв віддати по прибуттю в Херсон. Жінка кілька днів відправляла кошти аферисту банківськими переказами. Вона направила як власні заощадження, так і взяла кредити у кількох банках, а також позичила у знайомих. Загальна вартість переказів становила 21 тисячу доларів США. Щойно вся сума опинилася на рахунку зловмисника, як він перестав виходити на зв'язок та заблокував жінку у всіх мережах і месенджерах.

Потерпіла навіть не знала, з якої країни її знайомий, хоча переписку вони вели російською мовою. Фото чоловіка у жінки теж не було. Нині вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ч.3 ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Шановні громадяни! Якщо у вас виникають підозри щодо вашого онлайн-знайомого, пошукайте чорні списки “шлюбних” аферистів і перевірте, чи немає там цієї людини. Ніколи ні за яких обставин не перераховуйте кошти незнайомцям. Не надсилайте віртуальним знайомим ваші особисті фото, адже аферисти можуть вас скомпрометувати. Підходьте відповідально до інформаційної безпеки і фільтруйте свої дії в соцмережах.

Відділ комунікації поліції Херсонської області