Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

Обійняла посаду в окупаційному органі влади та виправдовувала збройну агресію рф: поліцейські Херсонщини повідомили прихильниці «руського міра» про підозру

Опубліковано 25 квітня 2025 року о 14:23

Під час тимчасової окупації Херсонського району 54-річна жителька Олешок добровільно погодилася співпрацювати з представниками країни-агресора. Вона очолила один із «відділів» у місцевій окупаційній «адміністрації» та надала російським медіа інтерв’ю пропагандистського змісту. Наразі їй заочно повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.


В антиукраїнських діяннях фігурантку викрили розшуковці відділення поліції №1 (Білозерське) Херсонського районного управління поліції спільно із представниками Херсонського районного відділу УСБУ в Херсонській області. Як повідомила заступник начальника поліцейського підрозділу Тетяна Кобзар, зокрема, оперативники встановили, що жителька Олешок добровільно погодилася співпрацювати із представниками окупаційної влади. У листопаді 2022 року її призначили на посаду «начальніка отдєла прєдоставлєнія соціальніх услуг по мєсту жітєльства терріторіального центра алєшковской воєнно-гражданской адміністраціі хєрсонской області». Псевдопосада фігурантки передбачала виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.


Також правоохоронці з’ясували, що у серпні 2022 року зловмисниця, перебуваючи в місцевій адміністративній будівлі, надала інтерв’ю російському журналісту телеканалу «ізвєстія». У своєму виступі фігурантка поширювала пропагандистську ідеологію, визнавала правомірною збройну агресію російської федерації проти України та підтримував тимчасову окупацію частини території держави.


Слідчі кваліфікували антиукраїнські дії жінки за ч. 5 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» та ч. 1 ст. 436-2 «Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників» Кримінального кодексу України. Нині за погодженням із Олешківською окружною прокуратурою зловмисниці заочно повідомлено про підозру. За вчинення злочинів проти основ національної безпеки України підозрюваній загрожує перебування за гратами строком від п’яти до десяти років із повною конфіскацією особистого майна. Досудове розслідування триває.


Відділ комунікації поліції Херсонської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux