Очолила окупаційний об’єкт зв’язку та публічно підтримала збройну агресію рф: слідчі поліції Херсонщини повідомили колаборантці про підозру
Фігуранткою є 44-річна жителька тимчасово окупованого Скадовського району. За вчинення злочину проти основ національної безпеки України їй загрожує 12 років перебування за гратами.
Працівники відділу протидії кіберзлочинам в Херсонській області викрили чергову колаборантку. Нею виявилася 44-річна жителька Голої Пристані. В серпні 2022 року вона добровільно погодилася на пропозицію місцевої окупаційної адміністрації та обійняла посаду «начальника центрального відділення поштового зв’язку в місті Гола Пристань».
В подальшому під час «урочистого відкриття» псевдоустанови фігурантка публічно надала інтерв’ю, в якому натхненно подякувала владі російської федерації за допомогу місцевому населенню, зокрема, за виплати пенсії в російських рублях.
За результатами проведеної експертизи встановлено, що промова фігурантки містить ознаки здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором, спрямованої на підтримку її та окупаційної адміністрації.
Як розповів заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, фігурантці заочно повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 6 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України.
Наразі досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснює обласна прокуратура, а оперативне супроводження – працівники управління стратегічних розслідувань в Херсонській області. Зловмисниці може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 12 років із конфіскацією усього особистого майна.
Відділ комунікації поліції Херсонської області