Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поблизу Криму відбулися тактико-спеціальні навчання підрозділів системи МВС
Опубліковано 12 лютого 2022 року о 17:06

 

Сьогодні, 12 лютого, підрозділи Нацполіції, Нацгвардії, Держприкордонслужби та Державної служби України з надзвичайних ситуацій провели тактико-спеціальні навчання на території окремих населених пунктів Херсонської області, неподалік адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією АР Крим. 

Навчання проводяться для максимальної підготовки центральних органів виконавчої влади системи МВС України до своєчасного та ефективного реагування на дестабілізаційні фактори, які можуть виникнути в країні.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що до тактико-спеціальних навчань сил та засобів МВС залучено 1300 працівників правоохоронної системи. Такі навчання проходять в усіх прикордонних областях нашої держави.

«Ми розуміємо, що «сюрпризи» можуть бути в будь-який момент. Ми повинні розраховувати на свої сили. Ми розуміємо, що такі речі можуть бути без попереджень. Найголовніше - щоб ми були до всього готові. І саме ця готовність відпрацьовується на навчаннях. Ми готові до будь-яких кроків з будь-якої сторони, з будь-яких кордонів. Я думаю, що наші фахівці, наші команди, військові, Міністерства на дуже серйозному рівні. І саме цей рівень вони сьогодні продемонстрували», - сказав Володимир Зеленський.

Маневри проводяться у критичній близькості до умовного кордону з окупованими територіями. Основні завдання підрозділів - стабілізувати ситуацію на кордоні, припинити масові заворушення, деблокувати захоплені об’єкти критичної інфраструктури й адміністративні будівлі та звільнити заручників. 

За «легендою» навчань, за допомогою ЗМІ та соціальних мереж, які транслюються на тимчасово окупованих територіях і окремих районах материкової України, відбувається інформаційно-психологічна операція. Серед населення прикордонних міст розповсюджують інформацію про важкий стан, що виник в енергетичному секторі. У результаті відбуваються масові заворушення, спроби підірвати дамби на Північнокримському каналі, щоб відновити водопостачання на територію АР Крим, захоплення адміністративних будівель. 


Реагуючи на умовні загрози, підрозділи відпрацьовували: 

- розгортання роботи оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов'язаної з вимкненням населеного пункту від постачання електроенергії; 

- проведення спецоперації зі стабілізації оперативної обстановки на умовному кордоні з тимчасово окупованими територіями; 

- ліквідацію масових заворушень із затримання озброєних зловмисників та звільнення захоплених адміністративних будівель; 

- протидію незаконному перетину пунктів пропуску на кордоні для організації масових акцій протесту та підвезення їх учасників ззовні; 

- виявлення, блокування та ліквідація збройних груп та ДРГ; 

- відновлення нормального функціонування інфраструктури населеного пункту. 

Довідково: 

До навчань залучено понад тисячу працівників Національної поліції, військовослужбовці Національної гвардії та Державної прикордонної служби, рятувальники ДСНС і курсанти Одеського державного університету внутрішніх справ. Крім того, використовується спецтехніка, зокрема гелікоптерна група МІ-8 та Н-145. Маневри проводяться у двох населених пунктах Каланчак та Новоолексіївка. 

Селище Каланчак Скадовського району: населення – 9,2 тис., розташоване на відстані 30 км від АР Крим та за 15 км від дамби, що обмежує подачу води Кримському каналу. 

Селище Новоолексіївка Генічеського району: населення – 10,1 тис., розташоване на відстані 30 км від АР Крим. 


Департамент комунікації МВС України 

Фото Миколи Анацького

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux