Слідчі поліції Херсонщини повідомили про підозру в колабораціонізмі «директору» захопленої окупантами школи
Під час окупації обласного центру 46-річний херсонець добровільно погодився співпрацювати з представниками країни-агресора. Чоловік став «директором» однієї зі захоплених окупантами шкіл. Нині йому заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності. Підозрюваному загрожує три роки ув’язнення.
Як розповів заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, в антиукраїнській діяльності жителя Херсона викрили працівники карного розшуку відділу поліції №1 Херсонського районного управління поліції (Дніпровське). Так, оперативники встановили, що після окупації обласного центру незаконно створена місцева влада захопила Херсонську спеціалізовану школу І–ІІІ ступенів № 37. На її базі окупанти створили «государствєнноє бюджєтноє образоватєльноє учрєждєніє хєрсонской області «школа № 37 города хєрсона»». У серпні 2022 року фігурант погодився на пропозицію окупантів працювати в незаконно створеній навчальній установі.
Чоловіка призначили на посаду «дирєктора». Він одразу розпочав управління та керівництво організацією роботи школи за стандартами освіти держави-агресора, зокрема, добровільно забезпечив розміщення у приміщені навчального закладу прапора «тріколор» рф, шкільних підручників видавництва країни-агресора, а також ведення документації з організації навчання виключно російською мовою.
Крім цього псевдодиректор набрав педагогічний колектив та забезпечив виплату заробітної плати. На зборах педагогічних працівників зловмисник наголошував на викладанні учням виключно за російськими стандартами. Також організував пропускний режим та харчування в захопленій школі, забезпечивши тим самим початок навчання в очолюваному ним закладі з вересня 2022 року за стандартами освіти держави-агресора із загальним застосуванням російської мови як офіційної.
Слідчі відділу поліції № 1 Херсонського районного управління кваліфікували протиправні дії фігуранта за ч. 3 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України. Тобто – дії громадян України, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти. Нині за погодженням із Херсонською окружною прокуратурою херсонцю заочно повідомлено про підозру. Чоловіку може загрожувати позбавлення волі на строк до трьох років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.
Відділ комунікації поліції Херсонської області
